Sista rankingen innan VM

Sista tävlingen är över och nu börjar rankingen är nu till stor del klar. B och C klass är nu avgjorda, men A klass väntar på att VM ska avgöras innan den rankingen är klart. Landslaget tävlar sista veckan i januari och deras resultat kommer också vägas in. Så rankingen stängs inte först än sista januari och då öppnar möjligheten för att anmäla sig till SM. Rödmarkerade är färdiga för SM.

MMA Klass-A

-120.2 kg
Jonnie Andersson, Kampsportscentret LSS 1210
Niclas Randquist, Pancrase Shootfighting Sällskap 1001
Martin Eriksson, Förening Söders Fight Gym 1001

-56.7 kg

Sebastian Gonzales, Redline
Arsen Tuganov, Förening Söders Fight Gym 1136
Markus Adolfssson, GBG MMA & BJJ 1133
Rickard Wickelgren, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133

-61.2 kg
Oskar Jaskari, Redline
Hamed Tawana, Öresund MMA Camp IF 1419
Henric Pedersen, Nova MMA Idrottsförening 1200
Linus Csermak, KRAFT Kampsportsförening 1133
Hasan Atayi, Halmstad Kampsportsförening 1133
Amed Lorindin, Fit4Fight Gym IF 1001

-65.8 kg

Daniyal Shamkhalov, Västerås Fight Club
Tobias Bohlin, Sandviken Budo- & Kampsportsklubb 1345
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1269
Awat Kohzadi, Västerås Fight Club 1261
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1261
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1235
Fabian Long, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1001

-70.3 kg

Eladio Kollgård Bravo, Örebro Fight Gym
Alireza Mohammady, Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1455
Aria Afrasiabi, Fighter Centre IF 1440
Diyar Kizilkaya, MACC ? Martial Arts Combat Club 1348
Martin Corney, Pancrase Shootfighting Sällskap 1346
Tobias Söderberg, Kampsportscentret LSS 1345
Ismail Farah, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Sakhi Qambari, Föreningen Redline 1233
Gabriel Laserna, Forca Fighting MMA Klubb 1210
Ruslan Babaev, Nacka Dojo IF 1133
Dimitris Dimitriadis, Stockholms Kickboxningsklubb 1133
Reza Mohammedian, Fighter Centre IF 1001
Jafar Yousifi, Kampsportscentret LSS 1001

-77.1 kg
Ratko Tomic, Fighter Centre IF 1652
Robert Nilsson, Fighter Centre IF 1579
Linus Lindeberg, Combat Academy IF Täby 1575
John Oldenqvist, GBG MMA & BJJ 1549
Ibrahim-halil Milli, Supreme IF 1519
Pasha Tarzi, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1501
Simon Adjei, Föreningen Redline 1441
Mattias Engström, MACC ? Martial Arts Combat Club 1440
Mamadaliyev Mashrab, Nacka Dojo IF 1345
Firass Kaaki, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Sevan Madenjian, 1233
Fredrik Ljunglund, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1133
Ludwig Lindefors, East Idrottsförening Norrköping 1133
Kevin Mickelsson, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133

-83.9 kg
Marco Sangüesa, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1440
Tobias Seger, Nova MMA Idrottsförening 1345
Milos Tesic, KRAFT Kampsportsförening 1133
Herolind Xhafolli, Föreningen Redline 1001

-93.0 kg

Daniel Karlsson, East Idrottsförening Norrköping
Robin Enontekiö, Fighter Centre 1438
Ahmed Aljarkas, Halmstad Kampsportsförening 1233

Dam -52.2 kg
Josefin Modig, Apex Kalmar Idrottsförening 1626
Nina Back, Söders fight Gym 1345
Clara Leivas, 1001

Dam -56.7 kg
Millie Eriksson, Västerås Fight Club 1416

Dam -61.2 kg
Jessica Andersson, Söders Fight Gym
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1002

Dam -65.8 kg

Sofia Hedqvist, Sandviken Budo & Kampsportsklubb
Nikolija Milosevic, Gbg MMA & BJJ IF 1003

Dam -70.3 kg
Yrsa Sandin, Allstars 1210

MMA Klass-B

-56.7 kg
Haytham Alkhushali, Föreningen Frontier MMA Akademi 1345
Eric Bohlin, Fighter Centre IF 1331
Ahmed Hassan Mohamed, Gbg MMA & BJJ IF 1263
René Emanuelson, Fighter Centre IF 1001

-61.2 kg
Sahand Shokohi, Fighter Centre IF 1651
Ziaullah Sarwary, Kaisho Kampsportklubb 1549
Siyar Ahmadi, Gbg MMA & BJJ IF 1499
Leonardo Vidovic, Fighter Centre IF 1466
Steven Ljungquist, Västerås Fight Club 1331
Bamdad Behzadi, Combat Academy IF Täby 1309
Poja Nosrati, Pancrase Shootfighting Sällskap 1232
Farid Ahmad, Allstars Kampsportsförening 1210
Fadi Farag, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Sajad Amini, Poseidon Jiu Jitsu Academy 1133
Thomas Brian De La Cruz, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133
Frej Nixon, East Idrottsförening Norrköping 1133
Bobby Bhuiyan, Förening Söders Fight Gym 1133
Andreas Sundman, Flow Kampsportsförening 1133
Connor Whitelock, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Johan Gäddman, Nova MMA Idrottsförening 1001

-65.8 kg
Johan Ahlgren, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1720
Osman Vacoev, Kaisho Kampsportklubb 1575
Raham Kafaei, Förening Söders Fight Gym 1461
Stefan Thorarinsson, Föreningen Redline 1440
Hamid Hosseini, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1416
Ejnar Kindbom, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1408
Patrik Gustavsson, Allstars Kampsportsförening 1355
Ludwig Karlsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1263
Nicholai von Benzon Hollesen, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1261
Qossai Douba, Hammarö Fight Club 1261
Kevin Bohlin, Örebro Fightgym IF 1232
Jack Elmer Thunqvist, Allstars Kampsportsförening 1232
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1232
Norulah Eliazi, Apex Kalmar Idrottsförening 1232
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1210
Mohammad Rahmani, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Kumel Al Musawy, Öresund MMA Camp IF 1133
Robin Boner2, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
William Hagberg, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Sheriff Rahimi, Kaisho Kampsportklubb 1133
Gustav Holmqvist, Nova MMA Idrottsförening 1001

-70.3 kg
Anton Ringvall, Hammarö Fight Club 1842
Marcus Backman, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1791
Viktor Mangs, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådalen 1576
Jaafer Mohammed, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1537
Elliot Landin Brundin, Fit4Fight Gym IF 1481
Abbe Husein, KRAFT Kampsportsförening 1416
Magomed Didiev, Kaisho Kampsportklubb 1416
Adam Fakhouri, KRAFT Kampsportsförening 1261
Payman Bahra, Fighter Centre IF 1261
Marven Shmsohn, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1261
Fredrik Bohman, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Yazan Kamil, Västerås Fight Club 1261
Noah Hedenberg, Halmstad Kampsportsförening 1246
Hampus Westanau, Nova MMA Idrottsförening 1246
Rasmus Töyrä, Allmänna Grapplingsällskapet 1233
martin karlsson, KRAFT Kampsportsförening 1232
Daniel Alkhoury, Fighter Centre IF 1232
David Patti, Forca Fighting MMA Klubb 1232
Elias Flygare, Allmänna Grapplingsällskapet 1211
Fouzi Kebrit, KRAFT Kampsportsförening 1210
Sebastian Ström, Dala BJJ klubb 1210
andreas szlavik, Föreningen Redline 1210
Kevin Törnström, Västerås Fight Club 1210
Ilyas Bakir, Västerås Fight Club 1134
Jafar Yousifi, Kampsportscentret LSS 1134
Axel Halil, Allstars Kampsportsförening 1133
Daiki Moriwaki, Dala BJJ klubb 1133
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1133
Ossian Arvor, Allstars Kampsportsförening 1133
Philip Lindgren, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
Mohsen Hosseini, Fighter Centre IF 1133
Liam Olaisson, Fighter Centre IF 1133
Storm Donovan, Renegade MMA 1133
Santos Sofi, Örebro Fightgym IF 1133
Saikhan Sulimanov, Allstars Kampsportsförening 1133
Edwar Aicouh, Örebro Fightgym IF 1133
Elias Björheden, East Idrottsförening Norrköping 1133
Mend Soltani, Fighter Centre IF 1133
Lucas Padovan, Västerås Fight Club 1133

-77.1 kg
Alexander Håkansson, Gbg MMA & BJJ IF 1863
Kevin Engstrand, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1690
Daniel Olsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1636
Rabouni Mbuta, MACC ? Martial Arts Combat Club 1626
Nicklas Gerhald Carreré Källman, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1581
Carl Nyqvist, Fit4Fight Gym Idrottsförening 1575
Oscar Lövgren, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1549
Nedim Slatina, Landskrona Shotokan Academy 1508
Stavros Salas Kyriakidis, Allstars Kampsportsförening 1416
Borhan Mohammadi, Kampsportscentret LSS 1384
Eugenio Di Sabatino, Allstars Kampsportsförening 1333
Rezart Vitija, Dala BJJ klubb 1269
Dayvid Sawa, Fighter Centre IF 1261
Simon Junkergård, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1261
Ludwig Lindefors, East Idrottsförening Norrköping 1232
Niklas Borgström, Nyköpings Kampsportsklubb 1232
Philip Hellström, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Sebastien Keti, Tyresö Fightcenter IF 1232
Fredrick Straube, Allstars Kampsportsförening 1210
Deldar Qaso, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1210
Aboud Mourad, Fighter Centre IF 1134
Turan Topal, KRAFT Kampsportsförening 1133
gustaf savonius, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Daniel Ström, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Ali Al-Mashhadi, Allstars Kampsportsförening 1133
Sebastian Fränberg, Nissafors Fight & Fitness Club 1133
Kim Söderström, East Idrottsförening Norrköping 1133
Serok Ghadri, Fighter Centre IF 1133
Albin Gustafsson, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1133
Carl Lind, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
Max Johansson, Nissafors Fight & Fitness Club 1133
Simon Sandelin Nordeman, East Idrottsförening Norrköping 1133
Kevin Gjelseth, Ultimate Gym Idrottsförening 1001
Albert Persson Åhsman, Fit4Fight Gym IF 1001

-83.9 kg
Sebastian Palacio Gomez, Örebro Fightgym IF 2198
Mohammed Alumari, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1565
Mousa Conteh, Västerås Fight Club 1549
Alexander Skoglund, Hammarö Fight Club 1455
Mohammed Salameh, Gbg MMA & BJJ IF 1455
Linus Jönsson, Fit4Fight Gym IF 1384
Alireza Alizade, Gbg MMA & BJJ IF 1384
Leonard Jonsson, Gbg MMA & BJJ IF 1369
Bajad Damarkani Mohammad, GBG MMA & BJJ IF 1345
Antonio Vazgec, Kingpin Grappling Academy IF 1261
Vedad Mujkanovic, Fit4Fight Gym IF 1261
Khalil Karruri, Allmänna Grapplingsällskapet 1246
Isak Nilsson, Boxningsklubben Fox 1232
Kefi Keti, Tyresö Fightcenter IF 1232
Boris Honc, Föreningen Frontier MMA Akademi 1210
Dennis Mrak, Kingpin Grappling Academy IF 1210
Lamin Sonko, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Christian Hansen, KRAFT Kampsportsförening 1135
Shuayb Azim, Fighter Centre IF 1133
Emanuel Forsell, Förening Söders Fight Gym 1133
Marcus Björk, Hammarö Fight Club 1133
Mohsen Akbari, Jönköping Grappling Academy Idrottsförening 1133
David Lundgren, Kampsportscentret LSS 1133

-93.0 kg
Jesper Zejlon, Kampsportscentret LSS 1484
Aldin Reiz, Örebro Fightgym IF 1385
Calle Andersson, Dala BJJ klubb 1261
Rafael Kveldstad, Allstars Kampsportsförening 1232
Mikael Mansour, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Tobiaz Rosengren scapiro, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1134
Peter Napiorkowski, Frontier MMA Malmö 1133
Rasmus Eklund, East Idrottsförening Norrköping 1001

Dam -56.7 kg
Astrid Vikgren, Fighter Centre IF 1001

Dam -61.2 kg
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1200
Moa Hagström, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133

Dam -65.8 kg
Ida Rääf, Förening Söders Fight Gym 1004

MMA Klass-C

-61.2 kg
Emil Gottfried Gervide, Icon MMA Idrottsförening 1210
Anton Doroci, Kingpin Grappling Academy IF 1133

-65.8 kg
Leo Hellgren, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1001

-70.3 kg
Mahdi Husseini, Kingpin Grappling Academy IF 1651
ajup Saduev, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1384
William Hovde, Fit4Fight Gym IF 1261
Behnam Razaki, Conde IF 1232
Mohamed Beyatli, Gbg MMA & BJJ IF 1210
Ara Latif, Fighter Centre IF 1133
Maximilian SAVLOHTI, Örebro Fightgym IF 1133

-77.1 kg
Noah Pettersson, Icon MMA Idrottsförening 1092
Roubi Kohzadi, Västerås Fight Club 1090

Dam -65.8 kg
Johanna Thorsell, Förening Söders Fight Gym 1001