Slutgiltigt matchkort klart för SM 2016

Nu har vi arbetat intensivt några dagar för att få svar kring vilka som vill delta på SM som resultat i följande lista med namn och klasser

I de klasser med 4 deltagare så möts nr 2 vs nr 3 och nr 1 vs nr 4. I några klasser är det 2 deltagare och då är det final direkt.

OBS! För avanmälning krävs utan undantag ett läkarintyg. Alla ombeds träna säkert fram till SM så inga onödiga skador uppstår. Om någon ändå skadar sig kommer vi tillfråga reserver på rankinglistan.

Det går att läsa mer på tävlingssidan som du hittar här (den kommer att uppdateras med mer detaljerad info framöver)

SM 2016
MMA-Klass A (fd AMATÖR-MMA)
DAMER
-52,2 KG
1. Anna Astvik Pancrase
2. Fannie Redman Pancrase

-56,7 kg
1. Anja Saxmark Gladius MMA
2. Gabriella Ringblom Pancrase

-61,2 kg
1. Conelia Holm GBGMMA
2. Jenny Lundberg Nacka dojo

HERRAR
-56,7 kg
1. Serdar Atlas Hilti Fight Center Uppsala
2. Dennis Rydén Coloseum Skövde

-61,2 kg
1. Renato Vidovic Gladius MMA
2. Temur Malick Perrys Gym

-65,8 kg
1. Daniel Schälander Allstar Kampsportsförening
2. Hoger Salih Djurgårdens IF
3. Johan Hallberg Kaisho MMA
4. Tobias Bohlin Sandviken Kampsportsklubb

-70,3 kg
1. Tobias Harila Västerås FightClub
2. Elvin Hoxha Nacka dojo
3. Axel Gruvaeus Kampsportscentret Linköping
4. David Schneider GBGMMA

-77,1 kg
1. Oskar Karlström Biller Nova MMA
2. Axel Karlsson Gladius MMA
3. Moein Ahmadi Stockholm MMA
4. Anton Bagher Edlund Allstars

-83,9 kg
1. Khaled Laallam Concrete JiuJitsu Tyresö
2. Heytham Rahbi Gladius MMA
3. Aaron Kennedy Pancrase
4. Daniel Karlsson Gladius MMA

-93,0 kg
1. Robin Enontekiö Epic Fight Club
2. Robin Larsson Nova MMA
3. Anton Turkalj GBGMMA
4. Christoffer Hillsjö GBGMMA

-120,2 kg
1. Anton Andersson Gladius MMA
2. Jonnie Andersson Kampsportscentret Linköping

MMA-klass B (fd Shootfighting)
Damer
-56,7 kg
1. Malin Hermansson Akademi Nord
2. Christiane Nascimento Kaisho MMA
3. Kim Amprazis Fit4Fight Gym
4. Mathilda Lundqvist Nacka dojo

-61,2 kg
1. Norea Forsman Olsson Hilti Fightcenter Uppsala
2. Frida Vastamäki Halmstad MMA
3. Eva-my Persson Nacka dojo
4. Caroline Edlund Renyi Umeå

-70,3 kg
1. Christelle Niva Pancrase
2. Talla Molki Gladius MMA

Herrar
-61,2 kg
1. Nicholas Bryant Fit4Fight Gym
2. Mago Uzarov Epic Fight Club
3. Pontus Hedqvist Kraftverket JJ Akademi
4. Zoran Milic Västerås FightClub

-65,8 kg
1. Jimmie Nilsson Coloseum Fightcenter Skövde
2. Jakob Valegren Akademi Nord
3. Kevin Osorio Nacka dojo
4. Petter Öberg Nilsson Djurgården

-70,3 kg
1. Henrik Segelström Gladius MMA
2. Navid Badi Gladius MMA
3. Hamid Sadid Akademi Nord
4. Alireza Sarabi GBGMMA

-77,1 kg
1. Tobias Söderberg Mjölby Fight Gym
2. Vincent Olofsson GBGMMA
3. Soheb El Koli Pancrase
4. Henric Lönnroth Stockholm MMA

-83,9 kg
1. John Oldenqvist Icon MMA
2. Alexander Lindgren Samurang Fightcenter
3. Tor Sohlström Växjö MMA
4. Shayan Shakiba Pancrase

-93,0 kg
1. Pedro Pinones-Arce REI Botkyrka
2. Mustafa Atrakchi RenYi
3. Wasim Elkassem Kaisho MMA
4. Edik Kochoyan Västerås FightClub

Svara

Du måste varainloggad för att skriva en kommentar